Gönderen Konu: Android 5.0 Özellikleri  (Okunma sayısı 1006 defa)

Çevrimdışı Gökbörü

• Rehber Kur-an, Hedef Turan.
  • 85.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 54
  • FENERBAHÇE
  • 247 Mesajı Toplam
    369 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Utku
  • Klanım : 1453
Android 5.0 Özellikleri
« : 24 Ağustos 2015, Pazartesi - 23:22 »
Android Lollipop’un (sizi bilmiyorum ama 5.0 demektense Lollipop demek daha çok hoşuma gitti) arayüzünden itibaren başlarsak, tüm uygulamalar ve hizmetler “Material Design” altında yenilenmiş görünüyor. Bu arayüzle birlikte resimler, fontlar, ışıklar, ışıklandırma ve tüm görseller çok daha doğal olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama arasında geçiş yapıldığı esnada ortaya çıkan hareketli animasyonlar, Android’in yıllarca eleştirildiği silik görünümü bir çırpıda yok etmiş.

Android Lollipop’taki bildirimler, kilit ekranında görülüyor. Bildirimleri tek parmak hareketiyle kapatabilir, ayrıca mesajlara kilidi açmadan cevap verebilirsiniz. “Öncelik” modunu kullanarak istediğiniz uygulamadan gelecek olan bildirimleri seçebiliyorsunuz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Android’in son işletim sisteminin performansı da bir önceki sürümlere göre hayli geliştirilmiş. Bir önceki sürümden 4 kat daha hızlı olduğu söylenen Android Lollipop’ta, uygulamaları çalıştırıp aralarında geçiş yapmak artık çok daha seri bir şekilde yapılıyor. Android Lollipop'un 64 bit işlemcilerini de destekleyeceğini söylememizde fayda var.

Son işletim sistemiyle birlikte SELinux özelliğinde şifre yazılımı da yüklü olarak gelecek. Android Smart Lock özelliğiyle otomobille ya da akıllı saatle etkileşime geçildiğinde cihaz otomatik olarak açılacak.

NFC sistemiyle, eski cihazınızda bulunan tüm bilgileri yeni cihazlara daha basit bir şekilde taşıyabiliyorsunuz. “OK Google” özelliği sayesinde telefona dokunmadan görüşme yapabilir, mesaj yazabilir ve internet sitelerinde rahatça gezinebilirsiniz.

Gökbörü 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (24 Ağustos 2015, Pazartesi - 23:24)

Çevrimdışı STROM

• 71.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 2
  • Durumum:
  • ~SERDAR YILDIZ~
  • 92 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
  • COC Nick : STROM
Ynt: Android 5.0 Özellikleri
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2015, Pazartesi - 23:29 »
Benim iphone ama bidahikine  samsung alcam sarjdan dolayı sıkıntı

aDemm078

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2015, Pazartesi - 23:34 »
Valla benim iphone 1gün gidiyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı STROM

• 71.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 2
  • Durumum:
  • ~SERDAR YILDIZ~
  • 92 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
  • COC Nick : STROM
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2015, Pazartesi - 23:43 »
Benimki 5 günde rahat 3 kere takıyorum