Gönderen Konu: Yeni başladım bir bakarmısınızz ? :)  (Okunma sayısı 1337 defa)

Çevrimdışı Myletia

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • COC Nick : --Crinix--
Yeni başladım bir bakarmısınızz ? :)
« : 07 Aralık 2014, Pazar - 00:30 »
Merhabaa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 1 hafta önce başladım oynamaya ve bir yerde takıldım. 3 tane sorum olucak.
1-) şuan şehirde bulunanlar ve levelleri.
Level 5 cannon 2 tane
Level 4 archer tower 2 tane
Level 1 mortar
Level 7 elixir collector 4 tane
Level 7 gold Mine 4 tane
Elixir ve gold depoları level 5 2şer tane
Duvarların hepsi level 3
Şimdi oyunu bilmediğim için tüm strateji oyunları gibi kaynaklara yöneldim ama şurda takıldım. Mortarı çok gereksiz buluyorum alan vursa bile 4 damage veriyor. Etkisiz eleman resmen yani doğru anladıysam. Kalanları upgrade yapmadan önce townhallı level 5 mi yapsam yoksa kaynakları mı yükseltsem ? Ya kısaca town hall ı yükselttikten sonra ilk neyi upgrade etmeliyim ?
2-) 402 gem var şuanda sadece builder almak için biriktiyorum ama çevredeki ağaç ve taşlar bitti. Bunlarım yenisi geliyor mu ?
3-) klan binasında dragon falan bulundurulabiliyor mu ?
Şimdiden çook teşekkürler cevaplar için (umarım gelir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Çevrimdışı TReeArms

• Forum Polisi
  • CLASHER!
  • *
  • Rep Puanı : 83
  • Durumum:
  • Mekanın Cennet Olsun Dayı.
  • 578 Mesajı Toplam
    772 Kere Beğenildi
  • COC Nick : TReeArms41
  • Klanım : 1923TURK
Ynt: Yeni başladım bir bakarmısınızz ? :)
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2014, Pazar - 15:28 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhabaa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 1 hafta önce başladım oynamaya ve bir yerde takıldım. 3 tane sorum olucak.
Level 5 cannon 2 tane
Level 1 mortar
Level 7 gold Mine 4 tane
Duvarların hepsi level 3
Şimdi oyunu bilmediğim için tüm strateji oyunları gibi kaynaklara yöneldim ama şurda takıldım. Mortarı çok gereksiz buluyorum alan vursa bile 4 damage veriyor. Etkisiz eleman resmen yani doğru anladıysam. Kalanları upgrade yapmadan önce townhallı level 5 mi yapsam yoksa kaynakları mı yükseltsem ? Ya kısaca town hall ı yükselttikten sonra ilk neyi upgrade etmeliyim ?
2-) 402 gem var şuanda sadece builder almak için biriktiyorum ama çevredeki ağaç ve taşlar bitti. Bunlarım yenisi geliyor mu ?
Şimdiden çook teşekkürler cevaplar için (umarım gelir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Burayı bir oku, faydasını göreceksin

Çevrimdışı fengu

• 25. Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 2
  • Clash of Clans
  • 17 Mesajı Toplam
    23 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Stinky
  • Klanım : Derin Devlet
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2014, Pazar - 15:41 »
Havanın vuruşu 4 değil saniye başına hasar olarak ölçüldüğü için öyle görünüyor.

Evet çalı ağaç gibi şeyler geri geliyor.

Klan kalesinde ejder bulundurulabiliyor.

Çevrimdışı PasaBey

• 23.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Bak işine..
  • 14 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
  • COC Nick : PasaBey
  • Klanım : NewTUGRA | Lider #9UQ9YPUR
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2014, Pazar - 21:13 »
Level 5 cannon 2 tane
Level 1 mortar
Level 7 gold Mine 4 tane
Duvarların hepsi level 3

Şimdi şöyle açıklamak istiyorum sana durumu,

1) İlk olarak, havan ve tüm savunma, saldırı birimleri saniye başı hasar olarak gösterir. Yani atıyorum ki senin havan topunun hasarı 4, 5 saniyede bir vurduğunu var sayalım, bir vuruşta 20 damage götürür.
Sorunun devamı için ise, town hall'ı herşeyden sonra bas. Köyünü th ye göre fulle, duvarların dahil basacak birşeyin kalmadıktan sonra th yükseltimi gerçekleştir.
2) Çevredeki engeller tabiiki belirli bir döngü içinde tekrar çıkıyor.

3) Klan kalesinin seviyesini arttırdıkça, alabildiği asker kapasitesi orantılı bir şekilde artıyor. Kahramanlar hariç (Barbar Kral ve Okçu kraliçe), kışlalardan basılan tüm askerlerin ve izbe kışla askerleri klan kalelerine gönderilebilir. Tabii ki kapasitesi yeterliyse.

Umarım tatmin edici bir açıklama yapabilmişimdir.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2014, Pazar - 21:36 Gönderen: PasaBey »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

"PasaBey" ... NewTUGRA Clanı Lideri

Çevrimdışı Myletia

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : --Crinix--
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2014, Pazar - 21:31 »

Şimdi kardeşim şöyle açıklamak istiyorum sana durumu,

1) İlk olarak, havan ve tüm savunma, saldırı birimleri saniye başı hasar olarak gösterir. Yani atıyorum ki senin havan topunun hasarı 4, 5 saniyede bir vurduğunu var sayalım, bir vuruşta 20 damage götürür.
Sorunun devamı için ise, town hall'ı herşeyden sonra bas. Köyünü th ye göre fulle, duvarların dahil basacak birşeyin kalmadıktan sonra th yükseltimi gerçekleştir.
2) Çevredeki engeller tabiiki belirli bir döngü içinde tekrar çıkıyor.

3) Klan kalesinin seviyesini arttırdıkça, alabildiği asker kapasitesi orantılı bir şekilde artıyor. Kahramanlar hariç (Barbar Kral ve Okçu kraliçe), kışlalardan basılan tüm askerlerin ve izbe kışla askerleri klan kalelerine gönderilebilir. Tabii ki kapasitesi yeterliyse.

Umarım tatmin edici bir açıklama yapabilmişimdir.

Evet beklediğim cevap buydu teşekkürler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı rainer07

• 8.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Baran Nergiz
  • Klanım : SpiritOfDragon
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2014, Çarşamba - 01:19 »
Level 5 cannon 2 tane
Level 1 mortar
Level 7 gold Mine 4 tane
Duvarların hepsi level 3
1) Havan kesinlikle oyundaki en etkili savunma birimlerinden birisi (büyücü kulesiyle beraber) özelliklede bu ikisini yan yana koyarsan büyücü kulesi havanın kör noktasınıda kapatır ve beraber mükemmel olurlar. Sana şu mantıkla açıklıyim kardeşim saniyede 4 hasar veriyor 4 saniyede bi hasar verdiği için vuruş başına hasarı 16 oluyo. Seviyen ilerledikçe anlıycaksın köyüne karşı yapılan ganimet için baskınlar hep barbar ve okçularla yapılır, canı ve vurduğu hasar az olan bu birimler havan sayesinde topluca öldürülebilir. Diğer sorunun cevabıysa bence ilk askeriyeni (ordu kampları, kışlalar, labaratuar) ve savunmanı bi arada yükselt. Bi çok strateji oyunu oynamış birisi olarak mantığını çok iyi anlıyorum ve tabiki bu oyunda da kaynaklar önemli fakat o kaynaklardan elde ettiğinin bi çok katını saldırılarından kazanıyosun bence coc daha çok saldırıyla ganimet toplamaya yönelik bi oyun. Mesela ben şuan 8.seviyeyim ve köyüm nerdeyse full (kaynaklarımda tabiki) kaynaklardan saate 20 bin altın alıyosam 1 saatte 2 saldırı yapıp 400-500 bin hatta bazen 700-800 bin altın topladığım oluyo.
2) Evet o ağaçların yenisi geliyo (taşlarınki gelmez ama)
3) Klan kaleni ne kadar geliştirdiysen eğer ona göre asker alabiliyosun 20 birimlik yerin varsa eğer klan kalende ejder alabilirsin, 25 birimlik yerin varsa pekka, 30 birimlik yerin varsada goleme kadar alabiliyosun.