Gönderen Konu: ufak bir asker basma tüyosu  (Okunma sayısı 3524 defa)

Çevrimdışı AlixaN

• 21.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • 15 Mesajı Toplam
    22 Kere Beğenildi
  • COC Nick : AlixaN
  • Klanım : kurye 46
ufak bir asker basma tüyosu
« : 04 Nisan 2014, Cuma - 16:16 »
arkadaşlar bir çoğumuz biliyordur fakat belki aramızda tek tükte olsa bilmeyen vardır. foruma şöyle bir göz attım kabaca ama göremedim daha önce söylendiyse affola şimdiden.
konuya gelecek olursak biz savaşa gittiğimizde ilk askeri kullandığımız andan itibaren kamplarımız tekrardan dolmaya başlar. bunu şu şekilde açıklayayım. örneğin 100 tane okçumuz var ve savaşa gittik. diyelim ki 50 okçuyu kullandık ve o sırada kışlalarımızda okçu basılıyordu. işte o ilk okçuyu kullandığımız andan itibaren kampımızda olan boşluğu kışladan dolan askerle doldurabiliyoruz. bunun faydası nedir? örneğin ben şu an 190 asker kapasitesine sahibim ve sadece okçu ve dalkavukla savaşıyorum. savaşa giderken kışlaları tekrar fullüyorum. bunun bana faydası savaşta 190 askerimi kullanmış olsam dahi savaştan döndüğümde 50 civarında okçum hazır oluyor.
NOT: bu durumu kendi dezavantajımıza çevirmemek için ne yapmalıyız? kendi savaş stratejimize göre kesin kullanacağımız askeri kışlada basmalıyız ki elimizde istediğimizden fazla sayıda askerimiz olmasın. örneğin öncelikle devleri sürüyor ve arkasından duruma göre goblin veya okçu salıyorsanız sizin için yararlı olan dev basmaktır. çünkü okçu veya goblin istediğinizden fazla sayıda olabilir ve savaş ekibinizi istemediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz.
(tekrar hatırlatmak isterim ki bunu zaten biliyoruz demeyiniz. 1 kişi bile bilmiyor ve buradan öğreniyorsa ne mutlu bana)
iyi oyunlar iyi forumlar.

AlixaN 'nin Mesajlarını Beğenen 6 Kullanıcı: #Power (07 Mayıs 2015, Perşembe - 22:49), Glad!ator (03 Ağustos 2014, Pazar - 12:17), OSMANLITR (20 Mayıs 2014, Salı - 19:44), mehmet.06 (11 Nisan 2014, Cuma - 20:02), Atila (10 Nisan 2014, Perşembe - 15:24), heyman6000 (06 Nisan 2014, Pazar - 18:12)