Gönderen Konu: Iskelet tuzakları nasıl kullanılmalı ???  (Okunma sayısı 3265 defa)

Çevrimdışı uzaya

• 84.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 12
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 179 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Uzay Altay
  • Klanım : EYÜP SULTAN
Iskelet tuzakları nasıl kullanılmalı ???
« : 28 Eylül 2015, Pazartesi - 22:22 »
Arkadaşlar bu yazımda köy binası 7 ve 8 de iskelet tuzakları nasıl kullanılmalı , havaya mi karaya mi bakmalı sorularına cevap vermeye çalışacağım . Ayrıca zor savunma yapılan saldırı Türlerine karşı da 1-2 taktik vericem .

Köy binası 7
Evet bu soruya cevap vermek için popüler saldırı çeşitlerini bilmemiz gerekiyor :

1⃣10ejder + 3 yıldırım + klan kalesi + barbar kral

Köy binası 7 de en çok Karşılaşılan saldırı türüdür .
Genelde 3 yıldız vermemek zordur .
Bu saldırıya karşı benim önerdiğim taktik oyalama taktiğidir , ama çok yapacak bişey yoktur . Dağınık ama hava savunmalarının merkezde olduğu bir düzen de denenebilir ama öyle bir düzen hazırlamak zordur ve ejderi engellese bile rakip 3 yıldızı başka yollardan alabilir .
Oyalama taktiği

Bu taktik Yıldırım'a 3 yıldız vermemek üzere kuruludur .
Ana fikir şudur , rakibin hava savunmasına ulaşmasını geciktir , böylece ejder sayısı azaldığı için 3 yıldız alamamasını sağla.
Bu tip düzenlerde en önemli konu depoların ve klan kalesinin yeri , ayrıca tuzakların ve kralın ejderi oyalamasını sağlamaktır . Okçu kuleleri de çok Önemlidir .İnşaatçı kulübeleri köşelerde olmalıdır ( zamana oynuyoruz .)
Bu savunmanın çok detaylarına inmiycem , ama şöyle diyebilirim . Iskelet tuzakları hava odakları olmalı . Okçu kuleleri mümkünse merkezi görebilmeli . Ejderler hava savunmasına en az bir depo yıkamadan geçememeli . Klan kalesi hem can puanıyla hem içindeki askerlerle oyalamalı. Mümkünse hava patlayıcıyı da iyi yerleştirin .

2⃣Şifacılı devli Saldırılar

Pek popüler değildir çünkü genelde ejder hem daha basitdir hem daha etkilidir .

Genelde hava savunmasına ejderle ulaşılamayacağı zaman kullanılır (Dağınık düzenlerde)
Şifacı genelde klan kalesine alınır ( seviye yüksek olsun diye )
Devleri içeri çekecek şekilde bir Düzenle ters taraftan okçu kuleleriyle şifacıyı Öldürmek suretiyle engellenebilir .
Iskeletlerin nereye baktığı pek fark etmez .Ama benim tercihim havaya bakmasıdır çünkü şifacıya hasar verme olasılıkları vardır .

Dolayısıyla köy binası 7 de iskeletler havaya bakmalıdır .

Köy binası 8

Yine popüler saldırı taktiklerine bakalım .
1⃣Ejder ve yıldırım

Evet yine oyalama taktiğini kullanıcaz ama önce temel fikirlere kısaca bakalım .

Genelde rakip hava savunmasını ve okçu kulelerini yükseltmediği zamanlarda , yani TH8 in Başlarında kullanılır .
Hava patlatıcı 2 hava savunması olan tarafa bakmalıdır yoksa genelde 3 yıldız verir . Iskeletler havaya bakmalıdır .
Klan kalesi yine çok Önemlidir .
Okçular 10 hava savunmaları 6 olunca pek bu Şekil saldırı almazsınız .

2⃣Ejder + Öfke şifa kombinasyonu

TH8 de sık kullanılan bir saldırı türüdür .
En kritik unsurlar hava patlatıcı , iskelet tuzakları ve klan kalesidir .
Öfke büyüsünü rakip köy Binasının çok yakınında kullanacaktır . Bu yüzden iskelet tuzağı havaya bakacak şekilde köy Binasının dibinde olmalıdır . Kral da aynı mantıkla köy binasın çok yakın olmalıdır .
Hava patlatıcı yine 2 olan tarafa bakıyor.
İnşaatçılar yine köşede .

Evet artık en popüler 2 saldırı türüne geliyoruz .
3⃣Binici saldırıları
Burda iskelet tuzakları pek önem taşımaz . Dolayısıyla bu saldırı türünü kısaca geçiyorum .1-2 bilgi vermek gerekirse kulübeler köşede olmalı ve dev bombalar ya bitişik olmalı ya da tahmin edilemeyecek şekilde ve uzak olmalı ( tek şifa halkası ile 2 dev bomba inaktif olmasın .)
4⃣Golem +Büyücü+Pekka

Genelde bu saldırıyla 2 yıldız alınır .
Köy binasını konumu kritik önem taşır, kenarda olursa 3 yıldız verme olasılığı artar .
Kulübeler köşelere.
Genelde bu saldırıda köy Binasının yakınında bir öfke büyüsü kullanılır . Rakibin en son isteyeceği şey de öfke büyüsünün boşa gitmesidir . Dolayısıyla Köy binasının dibinde karaya ayarlı iskelet tuzağı bulundurmak akıllıcadır , böylece öfke büyüsü tam anlamıyla kullanılamaz .
Kral yine köy binasına yakın olmalıdır .
Teslalar kritik önemdedir , teslaları ayrı ayrı bölmelere merkeze yakın konuşlandırın.
Klan kalesinde büyücü bulundurmak kurnazca bir fikirdir , bu sayede golemler çabucak yok edilebilir . Eğer rakip kara büyü fabrikasını kurmamışsa bunu tavsiye ediyorum çünkü saldırıyı bir anda bitirebilir . Ama öteki türlü zehir büyüsüyle çabucak öldürülebilir .

Sonuç olarak köy binası 8 de iskelet tavsiyem köy binasına yakın ve biri havaya biri karaya bakmasıdır .

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, Salı - 21:19 Gönderen: uzaya »

Saygılarımla.....

Foruma geri döndüm , artık akşamları düzenli olarak burda olmaya çalışacağım.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

uzaya 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hightman (16 Mayıs 2016, Pazartesi - 17:37)

Çevrimdışı VİCTORY

• **1923TÜRK5**
  • CLASHER!
  • *
  • Rep Puanı : 18
  • Durumum:
  • **VİCTORY**
  • 446 Mesajı Toplam
    580 Kere Beğenildi
  • COC Nick : VİCTORY
  • Klanım : 1923TÜRK AİLESİ
Ynt: Iskelet tuzakları nasıl kullanılmalı ???
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2015, Pazartesi - 22:54 »
Güzel konu olmuş ayrica TH10da cehennem kulelerinin yanına veya merkeze konulması daha iyi olur.Amac oyalamak tabi ki.

”Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.”

VİCTORY 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: hightman (16 Mayıs 2016, Pazartesi - 17:37), uzaya (29 Eylül 2015, Salı - 21:13)

Çevrimdışı o5man0707

• 14.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 1
  • Durumum:
  • 3 Musketeers
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
  • COC Nick : o5man0707
  • Klanım : 3 Muskeeters
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2015, Pazartesi - 19:57 »
Bir TH10 köyü kullanıcısı olarak söylemem gerekir ki, iskelet tuzaklırının havaya ayarlanmasının hiçbir mantığı yok,zaten iskeletin canı yok denecek kadar az. Burada en  önemli nokta bu tuzağın amacının oyalamak olduğunun unutulmaması. O yüzden iskelet tuzaklarını eve ve tabiki Cehennem kulelerine yakın yere koymak lazım. Özellikle binayı yıkmaya gelen pekkalar 3x4 iskelet tuzağı (Th 10 da 3 tane ve max 3. Sev varsayarak) 12 iskeletle uğraşırken muhakkak yoğun ateş altında öleceklerdir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap. İyi oyunlar

3 MUSKETEERS

o5man0707 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: uzaya (05 Ekim 2015, Pazartesi - 21:13)

Çevrimdışı uzaya

• 84.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 179 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2015, Pazartesi - 21:13 »
Bir TH10 köyü kullanıcısı olarak söylemem gerekir ki, iskelet tuzaklırının havaya ayarlanmasının hiçbir mantığı yok,zaten iskeletin canı yok denecek kadar az. Burada en  önemli nokta bu tuzağın amacının oyalamak olduğunun unutulmaması. O yüzden iskelet tuzaklarını eve ve tabiki Cehennem kulelerine yakın yere koymak lazım. Özellikle binayı yıkmaya gelen pekkalar 3x4 iskelet tuzağı (Th 10 da 3 tane ve max 3. Sev varsayarak) 12 iskeletle uğraşırken muhakkak yoğun ateş altında öleceklerdir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap. İyi oyunlar
Th10 da öyle olduğu doğru olabilir(bilgim yok ) çünkü hava saldırısı gelmiyor pek fazla . Ama köy binası 7 ve 8 de Saldırılar hava odaklı olduğundan havaya bakması mantıklı bence .

Saygılarımla.....

uzaya 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: o5man0707 (05 Ekim 2015, Pazartesi - 22:01)

Çevrimdışı o5man0707

• 14.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • 3 Musketeers
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2015, Pazartesi - 22:03 »
Th 10 da hava saşdırısı oldukça çok ejder olmasada balon açısından. İskeletlerin hava birimlerine pek fazla zarar vereceğini düşünmüyorum en azından savaşın kaderini etkileyecek kadar. Yere baktığında kaderini etkilediğini anlatmıştım yukarıda. Tercih yapacak olan arkadaşımızın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap.

3 MUSKETEERS

Çevrimdışı uzaya

• 84.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 179 Mesajı Toplam
    253 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2015, Salı - 16:04 »
Th 10 da hava saşdırısı oldukça çok ejder olmasada balon açısından. İskeletlerin hava birimlerine pek fazla zarar vereceğini düşünmüyorum en azından savaşın kaderini etkileyecek kadar. Yere baktığında kaderini etkilediğini anlatmıştım yukarıda. Tercih yapacak olan arkadaşımızın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap.
Th10 da balon saldırısı var ama iskeletler balonun hedefini etkileyemez o yüzden karaya bakması pekkalardan saptırması için mantıklı . Th7 ve 8 de ise ejderleri saptırmak gibi bir işlevi var ve havaya bakması gayet mantıklı.

Saygılarımla.....

Çevrimdışı o5man0707

• 14.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • 3 Musketeers
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2015, Salı - 20:31 »
Balonlara saldırması veya ejderleri saptırması doğrudur fakat gereksizdir bir etkisi olmaz savaşa. Peki sen havaya ben yere yaptım iyi oyunlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İyi akşamlar

3 MUSKETEERS