Gönderen Konu: ..::Yeni Emülatör (Genymotion)::..(Kurulum Anlatımı)  (Okunma sayısı 25204 defa)

Çevrimdışı sipsi3

• 6.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 1
  • Clash of Clans
  • 3 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
  • COC Nick : ömer
  • Klanım : 1923TÜRK
..::Yeni Emülatör (Genymotion)::..(Kurulum Anlatımı)
« : 02 Nisan 2014, Çarşamba - 19:34 »
Arkadaşlar uzun bir süredir bluestacs ile oyuna bağlanamadığımdan yeni emülatör arayışlarına görmiştim bu sırada neden bağlanamadığımıda çözdüm turkcell hat ile bağlanan arkadaşlarımın hiç biri ile bluestacs çalışmamaktaydı ne telefon hot-spotu nede vınn ile çalışmamakta ve sonunda çaresini buldum aşşağıda anlatıma geçiyorum.

Emülatörü indirmek için Genymotin’a üye olmak gerekiyor. Herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresine gidip resimde gördüğünüz SIGN UP butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza iki ayrı form çıkıyor Log in ve Sign Up formları, Sign Up bölümündeki bilgileri doldurup “Enterprise size” seçeneğini “Personnal ussage” olarak işaretliyoruz. “Usage type” seçeneği ise programı hangi amaçla kullanacağınızı soruyor; “Gaming” olarak seçebilirsiniz. Bilgileri tamamladıktan sonra SIGN UP butonuna tıklayarak işlemleri tamamlıyoruz.

Genymotion kaydı tamamlamak için mail adresinize bir aktivasyon maili gönderecek ve maili açtıktan sonra “Please use the link below to activate your account. Click here ” bölümündeki Click here bağlantısına tıkladığınızda üyeliğiniz onaylanmış olacak.

Şimdi sıra emülatörü bilgisayarımıza indirmeye geldi. genymotion.com sitesinde SIGN UP deyip giriş yaptığınızda sitenin sağ üst köşesinde bulunan siyah “Download Genymotion” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza farklı platformlar için indirme seçeneklerini görüyoruz. Bu aşamada eğer windows kurulu bilgisayarınızda VirtualBox programı kurulu değil ise ikisi bir arada olan paketi yüklemeniz gerekmekte. (Windows 32/64 bits (with VirtualBox) v2.0.1)

VirtualBox kurulu ise aşağıdaki seçenekleri deneyebilirsiniz.

(Windows 32/64 bits (with VirtualBox) v2.0.1) bu bağlantıya tıkladığınızda indirme başlayacak ve 114,61 MB’lık bir kurulum dosyası bilgisayarınıza inecek.

2) Genymotion Emülatör Kurulumu

Kurulum aşamaları gayet basit. Aşağıdaki gibi aşama aşama devam edebilirsiniz.

Windows
İndirdiğimiz kurulum dosyasına çift tıklıyoruz.
Kurulum dili seçeneği çıkacak, isterseniz değiştirebilirsiniz ama gerek yok, Next butonuna tıklıyoruz.
Tekrar Next butonuna tıklıyoruz.
İsterseniz bu aşamada kurulum yapılacak dosya yolunu değiştirebilirsiniz. Yine Next butonuna tıklıyoruz.
Tekrar Next butonuna tıklıyoruz.
Masaüstüne icon koyup koyulmayacağını belirledikten sonra Next butonuna tıklıyoruz.
Install butonuna tıklıyoruz.
Finish butonuna tıklıyoruz.

3) Virtual Device Kurulumu

Genymotion bilgisayarımıza kurulduktan sonra masaüstündeki Genymotion simgesine tıklayarak uygulamayı çalıştırıyoruz.

1. Ana pencere karşınıza çıkacaktır.
2. Ve arkasından aniden bir pencere belirecek ve size henüz sanal bir cihazınızın olmadığını ve yeni bir tane oluşturmak isteyip istemediğinizi soracak.
3. Yes tuşuna basın.
Yeni cihaz oluşturmak için bir pencere çıkacaktır karşınıza.
4. Henüz Genymotion hesabınıza giriş yapmadığınız için “Connect” butonuna tıklayıp giriş yapmanız gerekecek.
Karşınıza gelen login penceresinden Genymotion sitesinde kullandığınız üyelik bilgilerinizi girin ve Connect butonuna tıklayın.
5. Hesabınıza bağlandığınızda pencere içerisinde kullanmak istediğiniz cihazlar listelenecek.
6. Size tavsiyem Nexus 7 – 4.2.2 – API 17 – 1280×800 cihazını seçmeniz. Bu cihaz oldukça hızlı ve stabil çalışıyor.
7. Seçtikten sonra Next butonuna tıklıyoruz ve gerekli olan dosyalar Genymotion sitesinden indiriliyor.
8. Cihaz için yeni bir isim belirleyebilirsiniz bu aşamada.
9. Create butonuna tıklıyoruz.
10. Cihazınızı oluşturduktan sonra Play tuşuna basıp yeni Nexus 7 android tabletiniz bilgisayarınızda çalışmaya başlıyor.

4) ADB (Android Debug Bridge) Kurulumu

Android Debug Bridge emülatör ile tabletin iletişimini sağlayan bir araç niteliği taşımaktadır. ADB Kurulumundan sonra sanal cihazımıza program yükleme kabiliyeti kazandırmış olacağız.

Gerekli Dosya: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Gerekli dosyayı indirmek için linke tıklayın ve sitedeki büyük mavi “Download the SDK” butonuna tıklayın. Windows’unuzun kaç bit olduğuna bağlı olarak 32-bit veya 64-bit seçeneğini işaretleyin ve indirmeyi başlatın.
İndirdiğiniz zip dosyasınının içeriğini istediğiniz bir yere çıkartın. Çıkardığınız dosyanın ismini (adt-bundle-windows-x86_64-20131030) adt-bundle olarak değiştirin.

Bu aşamadan sonra yapmamız gereken bu dosyaların yolunu Genymotion sanal cihazımıza tanıtmak olacak.

1. Genymotion’ı açıyoruz.
2. Oluşturduğumuz sanal cihazımıza tıklayıp; yukarıdan “Setting” butonuna tıklıyoruz.
3. Çıkan pencerede ADB tabına tıklıyoruz.

4. Resimde de gördüğünüz gibi indirdiğimiz dosyayı “Browse” diyerek buluyoruz ve içerisindeki sdk klasörünü seçip “Choose” butonuna tıklıyoruz. Eğer işlemleri doğru yaptıysanız resimdeki gibi “Android Developer Tools succesfully found” yazısını göreceksiniz.

5. Aşağıdaki OK butonuna tıklayarak onaylıyoruz.

5) Google Apps Kurulumu

Makalenin başında da belirttiğim gibi Genymotion yeni versiyonunda artık Google Apps i desteklemediği için bunu elle kurmamız gerekiyor.

Genymotion sürükle/bırak yöntemi ile dosya kurulumu özelliğine sahip, yani herhangi bir zip dosyasını ya da bir apk dosyasını sanal sürücünüz çalışırken sürükle bırak yöntemi ile cihaz penceresine getirip bıraktığınızda o dosyayı yüklemeye çalışır. Dosya uygunsa yükler, uygun değilse hata verir.

Google Apps i yüklemeden önce daha önce karşılaşılmış bazı kurulum hatalarını gidermek için farklı bir dosya yüklememiz gerekiyor.

Gerekli Dosya: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İndirdiğimiz dosyayı (Genymotion-ARM-Translation_v1.1.zip) sanal cihazımızı çalıştırdıktan sonra çalışan pencere üzerine dosyayı sürükleyip bırakıyoruz.

Karşınıza ”File transfer in progress” yazan bir pencere çıkacak ve size dosyayı yüklemek isteyip istemediğinizi soracak. “OK” butonuna tıklayın. Ardından sanal cihazınızı yeniden başlatın. Pencereyi kapatıp tekrar çalıştırabilirsiniz.

Şimdi Google Apps kurulumuna gelelim. Google Apps için cihazınız için seçtiğiniz android versiyonuna uygun Google Apps dosyasına sahip olmanız gerekiyor.

Android 4.3.x için Google Apps  - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Android 4.2.x için Google Apps - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Android 4.1.x için Google Apps - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Yukarıdaki seçeneklerden oluşturduğunuz sanal cihaz için uygun olan dosyayı indirin.

Dosyamız indikten sonra cihazımıza ARM Translation Installer v1.1 dosyasını yüklediğimiz gibi sürükle bırak yaparak google apps dosyamızı da cihazımıza yüklüyoruz ve işlem bittikten sonra cihazımızı yeniden başlatıyoruz.

Bu aşamadan sonra google apps programları cihazımıza yüklenmiş olacaktır.

Eğer google apps’i yükledikten sonra google hesap bağlantısı oluşturulamıyor ise Play store’a girmeniz bu işlemi tetikleyecektir ve sizden google hesabınıza girmeniz istenecektir.

Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra artık Play Store üzerinden istediğimiz uygulamayı yükleyebiliriz.

6) Clash of Clans Oynamak

Oynamak istediğimiz “Clash of Clans” uygulamasını Play Store üzerinden aratıp cihaza yüklüyoruz. Oyunumuz yüklendikten sonra oyunumuzu açıp oyundaki ilk aşamaları tamamlıyoruz. Daha sonra sağ tarafta bulunan çark butonuna tıklayıp Google+ Girişi tuşuna tıklıyoruz. Size diğer hesabınızla bağlantı yapayım mı diye bir soru soracak. Onaylayın ve karşınızda kendi köyünüz!

Arkadaşlar biraz kurulum zahmetli ama inanın bluestacs tan cok daha iyi ve kaliteli kurulumda sıralamayı şaşmaz sanız sorun yaşamazsınız hepinize iyi oyunlar.

Not:Anlatım tamamen alıntıdır B.Çağrı Çolak isimli arkadaşımıza binlerce kez teşekkürü bir borç bilirim.

sipsi3 'nin Mesajlarını Beğenen 16 Kullanıcı: emre64123 (14 Mart 2015, Cumartesi - 13:58), swarzy_tr (09 Ocak 2015, Cuma - 04:12), ahmtkls (26 Aralık 2014, Cuma - 07:35), yunusyildiz06 (14 Aralık 2014, Pazar - 16:11), gokhanc (05 Kasım 2014, Çarşamba - 14:30), ARIFE (09 Ekim 2014, Perşembe - 16:59), SLayTR (25 Ağustos 2014, Pazartesi - 12:36), VİCTORY (25 Ağustos 2014, Pazartesi - 01:04), ahmet02 (14 Temmuz 2014, Pazartesi - 17:42), emin2014 (29 Haziran 2014, Pazar - 21:14), Microsystem (09 Haziran 2014, Pazartesi - 10:27), myusuf (07 Haziran 2014, Cumartesi - 17:49), LieLife (31 Mayıs 2014, Cumartesi - 13:57), alposh (29 Mayıs 2014, Perşembe - 20:16), SHAAAHIN (06 Nisan 2014, Pazar - 18:21), Cherrypie (03 Nisan 2014, Perşembe - 17:35)

Çevrimdışı Cherrypie

• 2.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
Ynt: ..::Yeni Emülatör (Genymotion)::..(Kurulum Anlatımı)
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2014, Perşembe - 17:34 »
Çok teşekkürler..blucstack gibi akıllı telefonu olmayıpta bilgisayarda oynamak istiyenler içinde geçerli değilmi ?

Çevrimdışı LegenD-R

• 69.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 12
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 172 Mesajı Toplam
    266 Kere Beğenildi
  • COC Nick : LegenD-R
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2014, Perşembe - 17:45 »
Paylaşım için teşekkürler..

Güvenlik olarak nasıl acaba program?

Bluestackstaki gibi sistem özelliklerinden dolayı açılmama sorunu var mı?

LegenD-R 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mertturko (31 Temmuz 2015, Cuma - 14:51)

Çevrimdışı LegenD-R

• 69.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 12
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 172 Mesajı Toplam
    266 Kere Beğenildi
  • COC Nick : LegenD-R
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2014, Perşembe - 19:01 »
Şuan indirdim ve oyunu açtım. Bluestacks ı açmayan bilgisayarım bunu açtı ama oyunda takılmalar oluyor.

İyi bilgisayar gerekli özetle..

Paylaşım için teşekkürler tekrardan

LegenD-R 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Bymatador (06 Kasım 2014, Perşembe - 20:37)

Çevrimdışı Kurmay

• CLASHER!
  • *
  • Mekanın Cennet Olsun Kurmay.
  • 689 Mesajı Toplam
    1929 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2014, Perşembe - 21:27 »
konu biraz sabit kalsın, yorumlara göre bakarız, yarın ben de denerim..

Çevrimdışı sipsi3

• 6.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 3 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2014, Cuma - 08:41 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Çok teşekkürler..blucstack gibi akıllı telefonu olmayıpta bilgisayarda oynamak istiyenler içinde geçerli değilmi ?

Bluestacs akıllı telefon değidir oda bu uygulamanın benzerı bır emülatördür android sistemini bilgisayar ortamında kullanmak içindir.

Çevrimdışı sipsi3

• 6.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 3 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2014, Cuma - 08:46 »
Paylaşım için teşekkürler..

Güvenlik olarak nasıl acaba program?

Bluestackstaki gibi sistem özelliklerinden dolayı açılmama sorunu var mı?

Güvenlik olarak tamamen orjinal android room larını indirip kurduğun için herhangi bir güvenlik sorunu teşkil edeceğini sanmıyorum.

Açılmama sorunu yok yalnız onbord ekran kartı ile denediğimde takılmalar oldu oyunda grafik kartı ile açtığımda bu sorun tamamen kayboldu.

Çevrimdışı sipsi3

• 6.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 3 Mesajı Toplam
    19 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2014, Cuma - 08:54 »
Şuan indirdim ve oyunu açtım. Bluestacks ı açmayan bilgisayarım bunu açtı ama oyunda takılmalar oluyor.

İyi bilgisayar gerekli özetle..

Paylaşım için teşekkürler tekrardan

Takılma olayı bendede oldu sorunu genymotion u ilk açarken sağ tıklayarak yüksek performanslı grafik işlemci ile çalıştır dedim(NVIDIA GeForce GT 525M) sorunsuz bir şekilde açıldı   

Çevrimdışı Kurmay

• CLASHER!
  • *
  • Mekanın Cennet Olsun Kurmay.
  • 689 Mesajı Toplam
    1929 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2014, Pazar - 18:00 »
o ekran kartında bluestacks de zaten oynanır Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap hem dosya size olarak hem de kolay kurulumu açısından. şu an benim gözüm de bluestacks önde.

Kurmay 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: HEKING12 (16 Nisan 2014, Çarşamba - 21:02)

Çevrimdışı Liveinloud

• 12.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Liveinloud
  • 5 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
    • Megaholdings
  • Klanım : KORKUSUZLAR
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2014, Pazartesi - 23:40 »
herseeyi yaptım iyi güzel cihaz açılıyor ama oyunu açtğımda siyah ekran oluyor ve sonra menüye geri dönüyor

Liveinloud 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Bymatador (06 Kasım 2014, Perşembe - 20:37)

Çevrimdışı rollendam

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2014, Pazartesi - 16:55 »
tüm adımları tek tek geçip kurulumu yaptım. son aşama olan oyunu yükleme kısmına gelince sorunla karşılaştım.
Oyun zaten yüklü diyor ve sanal cihazı görmüyor google play. ne yapmalıyım?

Çevrimdışı xxatakan54xx

• 4.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : atakan
  • Klanım : TURKISH-ARMY
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2014, Perşembe - 19:52 »
allah razı olsun kardeşim oldu sonunda. Ama internetim kotalı oldugu için 500 mb falan gitti ama olsun çok sağol

Çevrimdışı bruton218

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : Türkiye-Türkçe
  • Klanım : Kızıl Ordu
« Yanıtla #12 : 09 Mayıs 2014, Cuma - 15:35 »
Hemen deniyorum, umarım soruna çözüm olur. Sıkıldım şarj probleminden.

Çevrimdışı LieLife

• Civil Engineer
  • 86.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 7
  • Durumum:
  • Mühendislik aşktır.
  • 150 Mesajı Toplam
    192 Kere Beğenildi
  • COC Nick : SlimShady
  • Klanım : Yüksek Gerilim
« Yanıtla #13 : 31 Mayıs 2014, Cumartesi - 13:57 »
Bluestacks bende sürekli mavi ekran hatası almama neden oluyor. Bunu deneyelim bakalım nasılmış. Detaylı anlatım için teşekkürler.

Edit: Yükledim, clash of clansı indirip yükleyene kadar bir problem çıkmadı. Fakat clash of clansa tıklayınca hata veriyor. 2 farklı cihaz kurulumu yaptım ikisinde de hata aldım.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2014, Cumartesi - 16:41 Gönderen: LieLife »

Ölüm varmış korku varmış,
Bu dünyanın sonu varmış
Benim için yokluk tasa,
Kalbimde sen yaşadıkça.

Çevrimdışı beyaz-gece-21

• 3.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Murat
  • Klanım : CENNET-ÜL BAKİ
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2014, Çarşamba - 21:17 »
herşey hoş güzel ama tuşlar nasıl oluyor...zoom işi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

beyaz-gece-21 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Bymatador (06 Kasım 2014, Perşembe - 20:38)