Gönderen Konu: İnsaatçı ve Labaratuvar ilişkisi Önemli!  (Okunma sayısı 2441 defa)

Çevrimdışı Yuksekclash

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
İnsaatçı ve Labaratuvar ilişkisi Önemli!
« : 02 Nisan 2016, Cumartesi - 13:44 »
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi oyunda insaatçı alabiliyoruz ve ne kadar alırsak o kadar iyi ancak labaratuvar faktörü var şöyle bir örnek veriyim
Belediye 7 yim 4. Insaatçıyı 6da almıstım insaatçılari hiç boş bırakmadım duvarların da hepsi mor barbar kral vesaire de 5e basıcam bu akşam toplayıcilar ve bikac parça bisey kaldi ancak 4 insaatciyla hızlı gelistiğimden labaratuvar yetismeyecek. Ben herseyi bitirdigimde labaratuvarda 6 gunlük malzeme daha kalacak ve insaatçilar da uyurken bitireceğim onlari. E bide 5 insaatçı olsak belediye 8 de 9da falan heleki bu labaratuvar nasıl yetişcek kullandağımız ürünlerı basmamaiz gerekecek veya ciddi bi süre beklicez. E böyle olucaksa 5. Insaatçıyı neden alıyoruz. Siz ne duşunuyorsunuz. Kullanmadığınız birimleri basmadan mı atlatıyorsunuz. Yorumlarınızu bekliyorum

Çevrimdışı Anıl

• CLASHER!
  • *
  • Rep Puanı : 58
  • Durumum:
  • "so long and thanks for all the fish"
  • 529 Mesajı Toplam
    757 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Anıl
Ynt: İnsaatçı ve Labaratuvar ilişkisi Önemli!
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2016, Cumartesi - 15:03 »
Şuan belediye binanız 7 bunun önemini ilerde anlıyacaksınız.TH10 U bitirdiğimde daha laboratuvarımda 6-7 asker vardı th11 de laboratuvarım bitti fakat son güncelleme ile 4 havan 2 izbe vs. geldi . Yani işçinin önemi büyük şöyleki  ilerde okçu kraliçe ve barbar kralda basıcaksınız , bunlar için bile 2 işçi gerek , geri kalan 2 işçi ilede savunmaya bassanız bu sefer laboratuvar biticek savunmalar geri kalıcak , elinizde taş varsa 5.işçiyi alın, zaten 2000 taş kolay birikmez ama işçinin önemi büyük.Ayrıca ben herşeyi yükseltip binasını öyle yükselten biriydim laboratuvarı beklemedim , savunmam madenlerim depolarım ve duvarlarım bittiyse diğer binaya basdım acelesi olmayan kullanmadığım askerler için beklemedim binayı

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Çevrimdışı Yuksekclash

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2016, Cumartesi - 15:33 »
Cevabımız için çok teşekkürler modum.

Labaratuvarı bitirip demi geçmeliyim sizce yoksa kullanmadığım acelesi olmayan ( balon / şifaci vs ) basmadan da geçilebilir mi

Teşekkürler

Çevrimdışı corriba

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 23 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Corriba
  • Klanım : Mendoze
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2016, Cumartesi - 18:50 »
Merhaba
Arkadasın soyledıklerınde doğruluk payı olmasına rağmen 5. inşaatçı fuzuli oluyor bır sure sonra laba hıcbır zaman yetişmiyor 3-4 ay once hesaplamalar vardı lab eksıksız yükseltmeler 2 seneden fazla suruyor ama 5 ınsaatcı ıle savunmalar vs yükseltmeleri daha cabuk bıtıyor buna kral kralıce ve yenı hero dahil.Ben lab hiç boş bırakmıyorum ama bazı seylerden fedakarlık etmek lazım labı fullemeden gecıyom mecbur. yoksa ınsaatcılar boşta kalıyor .TH 10 um ve tum yükseltmeler bitti kralıcem 38 kralım 27 oldu ama bi dünya lab yukseltmesı var daha (yenı güncelleme ıle daha cok asker sevıyesı geldı bunlar hesaba dahil değil) Ama hero yukseltmesı cok onemlı o yüzden su anda 1 ınsaatcı boşta tutup hero yukseltıyom ve duvar yapıyorum th11 e full geççem Ayrıca acelesi olmayan seyler benım açımdan dalkavuk valkyrie kullandığın orduya gore askerleri yükseltiyorsun ama sonunda hepsi yapılcak nede olsa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Labta klan savası askerlerini ve büyüleri max yap birde ganimet ordunda kullandığın askerleri gerisini sonra yaparsın yoksa ınsaatcılar boşta bekler cehennem ve xyayı sona geldıgınde sana gelen saldırılar bıçak gıbı kesılıyor yada patlıyorlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap orda ınsaatcılarını dınlendırebılırsın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Yuksekclash

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2016, Pazar - 14:02 »
Teşekkür ederim ilginiz için. Ben 5. inşaatçıyı almayı düşünüyorum ama oyunu gerçekten titizlikle oynayan biriyim. Belediye 8e geçicem ne duvarlar ne barbar kral falan hiçbir eksiği yok hepte böyle geçtim. Labaratuvarı yine bitiricem ama şöyle bir yol izlerim belediye 8 olunca labaratuvarda 6 günlük malzeme dururken belediye 8de sadece duvarlarla uğraşırım. son geliştirmeyi yapıp labaratuvarı basarım ( son geliştirme başlar başlamaz ) 2si birden bitiyor diyolar bi denerim

Herneyse. yinede 5. inşaatçının alınması gerektiğini düşünüyorum ama anlaşılan o ki belediye 8 / 9 ve 10da labaratuvarı bitiremiyecez . 4 insaatçı oluncada lab erken biter diye düşünüyorum modumun dediği gibi. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu sayfaya gelen ziyaretçilerimizde yararlanabilir.

Çevrimdışı Anıl

• CLASHER!
  • *
  • Durumum:
  • 529 Mesajı Toplam
    757 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2016, Pazar - 16:40 »
Köyümün fotoğraflarını silmeseydim buraya koyucaktım , TH10 bitirdiğimde tüm duvarlar 11 , herolar 40-40 , savunmalar komple bitmişti ama laboratuvarda daha 4 aylık iş vardı , işçim 4 bile olsaydı genede eşit sürede bitmiyordu , laboratuvar çok uzun sürüyor , siz öncelikli askerleri basın nadiren kullandığınız askerleri en sona bırakın binanızı yükseltin laboratuvarı beklerseniz çok geri kalmış olursunuz.

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Çevrimdışı Yuksekclash

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 07 Nisan 2016, Perşembe - 23:03 »
Cevabınız için teşekkür ederim modum

Labaratuvarın ne kadar önemli olduğunu da gözönünde bulundurursak mademki hepsini tamamlamak mümkün olmuyor 4 inşaatçıyla devam etmenin daha iyi olabileceğini , en azından bir seçenek olabileceğini söyleyebilirmisiniz. Pek de önemli değil ama şunu da söylileyim 4 inşaatçı olduğu takdirde biraz daha yavaş olacağımız için duvarlardada önemli gelişme kaydedebiliriz.

Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla

Çevrimdışı Anıl

• CLASHER!
  • *
  • Durumum:
  • 529 Mesajı Toplam
    757 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2016, Cuma - 13:16 »
2 işçiylede oyun oynanır, bu sizin tercihiniz.5 işçiyle oyunu 2.5 yılda bitirdim.

Ey Türk Gençliği!

Çevrimdışı Anıl

• CLASHER!
  • *
  • Durumum:
  • 529 Mesajı Toplam
    757 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2016, Perşembe - 21:38 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Cevabımız için çok teşekkürler modum.

Labaratuvarı bitirip demi geçmeliyim sizce yoksa kullanmadığım acelesi olmayan ( balon / şifaci vs ) basmadan da geçilebilir mi

Teşekkürler

kardeşim sen boşver kullanmadığım felan diyipte geçiştirme bas öyle geç
goblin bassan bile senin yine yararına olacak

(Goblini kullanmadı)

Savunma duvar hero felan bittiyse az kullandığın veya hiç kullanmadığın askerler için lab. beklemek bence saçma.O goblin denilen askeri ben hiç kullanmadım inan gerekli bile görmedim.Goblinimi en sona kaldı diye th11 de yükselttim gene kullanmadım yeni seviyesi geldi üstüne.Barbar okçu gibi bi asker varken gobline neden yükleniyorsunuz hemen ölüyor ve depolar ortada genelde oraya gidene kadar bir ton toplayıcı ve maden çıkıyor karşısına onlara dalarken zaten savunmalar tek atışla goblini öldürüyor.Bence en gereksiz asker goblin.

Ey Türk Gençliği!

Çevrimdışı Yuksekclash

• 22.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2016, Perşembe - 22:22 »
Elbetteki yararlı olacaktır. Şunu soyliyim goblin kullanıyorum ve devlerle önünü açıp okcu barbar ile savunma harici binaları yıktıktan sonra goblinler gercekten ise yarıyor.

Neyse konumuza dönelim. Sanırım 4 isnaatcı olsa bile yetismiyor dendi. 4 insaatcı olduğunda yetismese bile daha cok ilerleyeceği zaten belli. Ayrıca daha öncede belirttiğim gibi 4 insaatçıyla duvarlarda da gelisme kaydedilir cunku sizin bulunduğunuz belediyeyi tamamlamak daha uzun sürecek 5 inşaatçıya nazaran.

Şöylede bi görüşüm var. Clash of clans uzun soluklu bir oyun. 5 inssatcı ile oyunu 2.5 senede bitirdim denmiş. Bence bu güzel oyunu daha fazla sürdürmek. Ayrıca 5 inssatcıyı da dolu tutacak kadar oyuna yüklenip üstüne bide duvarları da basmak yetiştirmek oyunla gereğinden fazla ilgilenirsek zaten eğlenemeyeceğiz görüşündeyim. 4 insaatcı ile labaratuvar ve duvarlarla daha cok ilgilenerek. Tadında ve daha uzun süre oynamak görüşündeyim. Saygılarımla. Yorunlarınızı bekliyorum