Gönderen Konu: iOS da Android gibi oluyor!  (Okunma sayısı 5221 defa)

Çevrimdışı FurkanCeylan

• Üst Düzey Yönetici
  • Yardımcı Lider
  • *
  • Rep Puanı : 435
  • Durumum:
  • ! ! ! FurkanCeylan.Com ! ! !
  • 1124 Mesajı Toplam
    3673 Kere Beğenildi
    • Twitter;
  • COC Nick : FurkanCeylaan
  • Klanım : 1923TÜRK | Yardımcı Lider
iOS da Android gibi oluyor!
« : 11 Aralık 2012, Salı - 18:24 »
Tüketiciler, akıllı telefon veya tablet seçerken ilk dikkat ettikleri şey, deneyim oluyor. Bu zamana kadar yapılan eleştiriler, Apple’ı deneyim konusunda hep bir adım öne taşıdı.

Steve Jobs’ın liderliğinde izlenen politikalar, piyasaya sürülen iPhone ve iPad’leri kullanılması kolay ürünler haline getirdi. Bu ürünleri zirveye taşıyan bir diğer konu da uygulama zenginliği oldu.

Uygulama geliştirmek zor

İşletim sisteminde uygulama zenginliği tacını kimin giyeceğine geliştiriciler karar veriyor. Türkiye’de mobil uygulama geliştiren girişimcilerle bu konuyu masaya yatırdığımızda Android’den daha çok, Apple’ın tercih edildiği ortaya çıkıyor.

Bunun sebebi ise Android için geliştirilen uygulamalarda çözünürlük standardının olmaması ve iş yükünün artırması. Örneğin, LG’nin bir telefonunda sorunsuz çalışan bir uygulama, Samsung’un akıllı telefonunda sorun çıkartabiliyor veya HTC’de istenen netlikte görüntülenemiyor.

Google, Android cihazlarda yaptığı bu hatalı başlangıcı (belki de kısa sürede yaygınlaşmak için tercih edilen kolay yol)Android 4.1 ile belli bir standardizasyona getirerek gidermeyi düşünüyor.

Google’ın planı bu şekilde. Gelelim, Apple tarafına

Apple’da uygulama geliştirmek son derece kolaydı. Ta ki, Steve Jobs’ın vefatına kadar. Efsanevi CEO’nun ardından bayrağı devralan Tim Cook, iPhone 5 ve iPad Mini gibi yenilikçi ve iddialı modellerin altına imza attı.

Bu değişim ile beraber uygulama geliştiricileri zor durumda bırakıldı. Örneğin, iPhone için bir uygulama geliştiriyorsanız, en çok satan modellerden biri olan ve halen satılmaya devam eden iPhone 3GS için ayrı, Retina ekranlı iPhone 4 veya iPhone 4S için ayrı, değişen çözünürlüğü nedeniyle iPhone 5 için ayrı bir uygulama içeriği hazırlamanız gerekiyor.
Bir tarafta kendini geliştiren ve uygulama geliştiricilerle dost olan Android, diğer tarafta uygulama geliştiricilerin işlerini giderek zorlaştıran Apple..
Alınan bu kararlar, zamanla platformların uygulama zenginliğine yön verecek gibi görünüyor. Kullanıcılar, cihaz seçerken (dolayısıyla işletim sistemi seçerken) bu uygulamalara bakarak satın alma kararını verecek. Sonucu ise çok vakit geçmeden öğrenmiş olacağız.

GameCenter: FurkanCeylaan

Emeğe saygı: Beğeni + REP lütfen.

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, Salı - 20:13 Gönderen: FurkanCeylan »

FurkanCeylan 'nin Mesajlarını Beğenen 9 Kullanıcı: Ekrem312 (19 Nisan 2013, Cuma - 20:15), Ignorance (29 Ocak 2013, Salı - 18:16), can2700 (28 Ocak 2013, Pazartesi - 00:55), TReeArms (27 Ocak 2013, Pazar - 20:35), (12 Aralık 2012, Çarşamba - 19:13), MrYetisen (12 Aralık 2012, Çarşamba - 18:41), Kurmay (12 Aralık 2012, Çarşamba - 13:49), Admin (11 Aralık 2012, Salı - 20:13), (11 Aralık 2012, Salı - 18:30)

Çevrimdışı FurkanCeylan

• Üst Düzey Yönetici
  • Yardımcı Lider
  • *
  • Durumum:
  • 1124 Mesajı Toplam
    3673 Kere Beğenildi
    • Twitter;
Ynt: iOS da Android gibi oluyor!
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2012, Çarşamba - 18:35 »
Konuyu aktif tutalım ...

Çevrimdışı Kemalylc

• 3.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Durumum:
  • Clash of Clans
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2013, Pazartesi - 13:18 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Konuyu aktif tutalım ...

Tutalım o zaman Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

yuful

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2013, Pazartesi - 13:24 »
Şu an apple kullanmamın tek nedeni şu oyundur o da ipad. Telefonda note 2 kullanıyorum gerçekten bir devrim. Yeni bir başlangıç . İş için kullanıyorsanız en iyi iş arkadaşınız. İos daha çok geliştirmeli kendini , artık pazarda windows da var .  ( bakayım samsung hesabıma para geçmiş mi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

yuful 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: TReeArms (27 Ocak 2013, Pazar - 20:36)

Çevrimdışı FurkanCeylan

• Üst Düzey Yönetici
  • Yardımcı Lider
  • *
  • Durumum:
  • 1124 Mesajı Toplam
    3673 Kere Beğenildi
    • Twitter;
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2013, Pazartesi - 14:52 »
Ben iPad'i yeni aldım. Ve iPhone kullanmıyorum. iOs'un tercih yani bence daha çok uygulama ve oyun özelliğidir. Benimse iOS'u sevmemin nedeni bu oyun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Risorvird

• 10.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • COC Nick : erenmucahit
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2013, Pazartesi - 14:56 »
Apple'ın yolu zor gözüküyo fakat cogu kullanıcının iosten vazgecicegne inanmıyorum

Çevrimdışı FurkanCeylan

• Üst Düzey Yönetici
  • Yardımcı Lider
  • *
  • Durumum:
  • 1124 Mesajı Toplam
    3673 Kere Beğenildi
    • Twitter;
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2013, Pazartesi - 15:01 »
Evet, her iOs güncellemesine farklı data giriyorlar. Hayırlısı bakalım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Nihat

• 88.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 34
  • Durumum:
  • 🏀 Basketbol 🏀
  • 152 Mesajı Toplam
    250 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Ninoo
  • Klanım : 1923Türk3
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2013, Pazar - 19:24 »
bende samsung tablet ve iPhone var
iPadi tercih ederdim
samsungu küçük kardeşim oyun yükllüor o kullanıor

Facebook : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Twitter : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Instagram : nihatgenc7
MessageMe : WQ 294 UDV
Game Center : NihatGenc
Yardımcı olabildiysem bi repi çok görme Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı WarningIamTurkish

• 42.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 21
  • Durumum:
  • 45 Mesajı Toplam
    108 Kere Beğenildi
  • COC Nick : WarningIamTurkish
  • Klanım : 1923Türk2
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2013, Pazartesi - 00:15 »
Bakın ios android gibi olmaz çünkü en temel savunma baremi androidde steve jobs gibi bir adam olmaz
Merhum Steve Jobs sadece program üretirdi iç parçalarla uğraşmazdı bu konunu. Kaynağında belirtilmek isteyen iç parçaların benzerliğidir

yardımcı olabildiysem +Rep Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Anlunl

• 82.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 50
  • Durumum:
  • ultrAslan
  • 160 Mesajı Toplam
    325 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Anlunl
  • Klanım : Turkish Conquest
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2013, Pazartesi - 00:20 »
Eğer oyun oynayacaksanız İpad . Eğer bir iş adamıysanız ve her zaman işinizi takip etmek istiyorsunuz İphone. Eğer telefonunuzun tablet gibi olmasını istiyorsanız Galaxy Note 2 Eğer şık tasarımlı kullanımı kolay bir telefon istiyorsanız Galaxy S3.
Saçma bir post oldu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Level:120
Nick: Anlunl
Th: 9

Anlunl 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Nihat (28 Ocak 2013, Pazartesi - 00:44)

Çevrimdışı nalbantoglum

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : Nalbantoglum
  • Klanım : Kayseri Kale
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2013, Pazartesi - 00:39 »
Applein mantigi belli her yil bir telefon cikartiyor bu da kiymetli yapiyor urununu. Samsung veya sony gibi 10 model cikarip ayaga dusurmuyor bir kac icinde.

Çevrimdışı Doctore

• 64.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 7
  • Durumum:
  • İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için.
  • 66 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Bestami
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2013, Pazartesi - 12:01 »
Apple gerçekten çok iyi mallar üretiyor, ve teknolojinin yenilikleri de onla beraber geliyor. Ancak Samsung Note2 gerçekten çok hoşuma gitti, sadece cetpe taşıması zor olur diye almadım.

Çevrimdışı pepe7115

• 2.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : pepe7115
  • Klanım : karahan
« Yanıtla #12 : 01 Şubat 2013, Cuma - 13:19 »
android apple dan çalacagına kendi kendini geliştirse belki apple daha çok yaklaşmıştı hele samsung kullanıcılarını anlamış degil samsungun hiçbir modelini elime bile almam büyük konuşuyorum

hanımda iphone 4 vardı samsung s3 istedi almayalım dedim aldık 1800 lira para verdim hanım haliyle kullanamadı içine sadece ve sadece iphone olan yaklasık 2700 e yakın resim attim telefon resmen şişti 1200 lira zar zor sattım bu kadar pisayası geberik cihaz görmedim şimdi 4s aldık hanıma ne yuklersen yukle ne oynarsan oyna nebir kasma nede başka birşey

ben İOS un herseyinden memnunn

iphone 5 e 11 gün kaldı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Coctr

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Clash of Clans
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2013, Salı - 21:47 »
Eğer oyun oynayacaksanız İpad . Eğer bir iş adamıysanız ve her zaman işinizi takip etmek istiyorsunuz İphone. Eğer telefonunuzun tablet gibi olmasını istiyorsanız Galaxy Note 2 Eğer şık tasarımlı kullanımı kolay bir telefon istiyorsanız Galaxy S3.
Saçma bir post oldu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bence iphone daha kolay bir kullanıma sahip bence.

Çevrimdışı Nihat

• 88.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 34
  • Durumum:
  • 🏀 Basketbol 🏀
  • 152 Mesajı Toplam
    250 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Ninoo
  • Klanım : 1923Türk3
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2013, Çarşamba - 05:23 »

Bence iphone daha kolay bir kullanıma sahip bence.
Hyr değil ben hem samsungu hede iphonu kullandım iphonu daha çok seviyorum ama samsungun kullanmı daha basit

Facebook : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Twitter : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Instagram : nihatgenc7
MessageMe : WQ 294 UDV
Game Center : NihatGenc
Yardımcı olabildiysem bi repi çok görme Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap