Gönderen Konu: High Noon  (Okunma sayısı 3029 defa)

Çevrimdışı Doctore

• 64.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 7
  • Durumum:
  • İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için.
  • 66 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Bestami
High Noon
« : 29 Ocak 2013, Salı - 08:51 »
High Noon kısaca özetlemek gerekirse internet üzerinden online olarak kovboyculuk oynayabildiğimiz, yani rakiplerimizle düello yapabildiğimiz ses ve grafikleri ile gayet başarılı bir iPhone uygulaması. Oyunda çok sayıda detayın bulunması ve herşeyin ingilizce olması ilk başta oyunu karmaşık gibi gösterse de, aslında oyunun mantığı ve yapılması gerekenler oldukça basit.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Oyunun amacı kendi seviyemize yakın rakiplerle düello yapıp kazanmak ve seviye (level) atlamaya çalışmak. Uygulamayı ilk çalıştırdığımızda karşımıza, oyundaki ismimizi belirlediğimiz bir ekran geliyor. Ardından da bize uygulama adım adım oyunu öğretmeye çalışıyor. Sırayla verdiği görevleri yapınca zaten işin temeli hemen kavranıyor.
Oyunun zevkli kısmı ise online olarak diğer iPhone kullanıcıları ile düello yaptığımız zaman ortaya çıkıyor. Oyunun ana menüsünde o an online olan tüm oyuncular ekranda dizili bir şekilde karşımıza çıkıyor. Her bir rakibin seviyesi (L2, L5 şeklinde), yendiğimiz zaman alacağımız para ödülü (reward), rakiplerin altlarında yazıyor. Üzerinde BUSY (meşgul) veya FIGHTING (başkası ile kapışıyor) yazmayan herhangi bir oyuncuyu düelloya davet ediyoruz. Ya da biz müsaitsek, diğer oyuncular bizi davet edebiliyor.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Düelloya başlamak için ekranın ortasındaki kırmızı ile FIGHT yazan seçeneğe bastıktan sonra iPhone’umuzu sanki tabancayı kılıfına (HOLSTER) koyar gibi aşağıda tutmamız gerekiyor. Eğer iPhone’umuzu bu şekilde tutmadan oyuna başlarsak siyahlar içindeki şerif, oyun başında bize ateş ederek uyarıyor. Cihazımızı aşağıda bu şekilde yaklaşık 10 saniye tuttuktan sonra ses ve titreme ile düellonun başladığı bildiriliyor.
Bu arada hemen belirteyim bir rakip seçtiğimiz andan itibaren arkada eski kovboy filmlerinden hatırladığımız çok güzel bir müzik çalmaya başlıyor ve bizi havaya sokuyor  Zaten oyun boyuncaki ses efektleri çok başarılı.

Rakibimizle çarpışırken de cihazımızı hareket ettirerek nişan alıyoruz. Ayrıca biz nişan almak için cihazı hareket ettirince kendimiz de sağa sola kaymış oluyoruz ve de rakibin bizi vurması zorlaşıyor. Ateş etmek için de ekrana tıklıyoruz. Silahımızdaki mermiler bitince de, cihazı yukarı kaldırıp hızlıca tek tek mermileri dolduruyoruz mermi yuvalarına tıklayarak.
Rakip istisnalar dışında bir mermide yenilmiyor, her atış canından bir miktar götürüyor. Bu miktar da vücudundan vurduğumuz yere, silahımızın gücüne, rakibin savunma eşyalarına, vs. göre farklılık gösterebiliyor. Fakat rakipleri vurabilmek için bol bol pratik yapmak gerekiyor. İlk başlarda düzgün nişan alamıyorum diye üzülmeyin, zaman içerisinde ustalaşılıyor.

Eğer rakimizi yenersek ekranın en altında çıkan “COLLECT REWARD” seçeneğine tıklayarak seviye atlamamız için gerekli olan ve rakibimizin kellesine konmuş olan ödülü alıyoruz. Eğer yenilirsek bu sefer rakibimiz bizim üzerimize konan ödülü alıyor ve oyunun sonunda bizi tabuta koyuyor

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Oyunda seviye atladıkça kazandığımız altınlarla (GOLD) ya da oyunun sanal parası olan WAMPUM’larla kendimize yeni giysiler, silahlar, savunma malzemeleri vs. alabiliyoruz. Bazı malzemeler tek kullanımlık olurken bazıları da sürekli kullanılıyor. Oyundan WAMPUM çok zor ve az kazanılıyor. Fakat In-App Purchase yöntemi ile istersek kredi kartımızı kullanarak WAMPUM satın alabiliyoruz. Zaten ücretsiz olan High Noon oyununun tek gelir kaynağı WAMPUM satışları. Bu arada hiç WAMPUM satın almadan da oyun sorunsuzca oynanabiliyor.

Rakip olarak rastgele birilerini seçebildiğimiz gibi arkadaşlarımızı Shitlist’e   ekleyerek, onlarla da kapışabiliyoruz. Bunun için arkadaşlarımızın High Noon ID’lerini öğrenip eklememiz gerekiyor. Ya da oyun sırasında gördüğümüz birini de Shitlist’e ekleyebiliyoruz. Ayrıca oyunda global ve yerel (nearby) bir puan sıralaması bulunuyor.

Bu arada oyun online oynandığından, rakiplere karşı üstünlük sağlayabilmek için internet bağlantısının iyi ve cihazın güçlü olması gerekiyor. Örneğin iPhone 3GS’te, iPhone 3G’ye göre çok daha iyi oynanıyor. High Noon uygulamasını da aşağıdaki linki kullanarak App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyoruz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Hak ettiğimi düşünüyorsanız +REP i esirgemeyiniz.

Çevrimdışı Nefer

• 39.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 22
  • Durumum:
  • Bazinga !
  • 26 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Yigit
  • Klanım : 1923TÜRK2
Ynt: High Noon
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 10:00 »
Güzele benziyor. İndirip bakacağım.

Türkiye'nin İlk CoC Hikayesi !

Çevrimdışı Doctore

• 64.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • 66 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:02 »
Güzele benziyor. İndirip bakacağım.

Yorumunu buraya yazarsan sevinirim, bende merak ediyorum ama üşeniyorum indirmeye Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Nefer

• 39.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Bazinga !
  • 26 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:14 »
Gayet güzel oyunmuş. Ama sonradan sıkıyor.

Çevrimdışı Doctore

• 64.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • 66 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:15 »
Gayet güzel oyunmuş. Ama sonradan sıkıyor.

Ne çabuk denedin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Nefer

• 39.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Bazinga !
  • 26 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:19 »
İlk yorumumu yazdığımdan beri oynuyorum, baktım vakit geçiyor, canımda sıkılmaya başladı bıraktım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı DewiLseS

• 5.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Durumum:
  • Clash of Clans Türkiye
  • 1 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • COC Nick : DewiLseS
  • Klanım : Thunder
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:27 »
Bu oyun iPad ile nasıl oynanılır? düşünmek istemiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Gamecenter: DewiLseS
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Nefer

• 39.Seviye Üye
  • *
  • Durumum:
  • Bazinga !
  • 26 Mesajı Toplam
    90 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 09 Şubat 2013, Cumartesi - 11:46 »
Bu oyun iPad ile nasıl oynanılır? düşünmek istemiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

iPad elinden kayar. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı MrYetisen

• 93.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 33
  • Durumum:
  • The Hero of Weak people
  • 197 Mesajı Toplam
    474 Kere Beğenildi
    • MrYetisen on Twitter
  • COC Nick : Envercanytsn
  • Klanım : WOLF/BOZKURT
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2013, Pazar - 03:46 »
kaynak belirtilmemiş, emek hırsızlığı çok ayıptır !

Çevrimdışı kRnc

• 46.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 46
  • Durumum:
  • Okuyom ben yaa !
  • 61 Mesajı Toplam
    265 Kere Beğenildi
  • COC Nick : kRnc
  • Klanım : it the fcuk
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2013, Pazar - 03:51 »

bende şuan onu düşünüyordum ipad ile yapsam ipad fırlar ve karşımda ne varsa ona zarar verir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap oyun gerçeğe dönüşür Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yiyemiceğiniz muzu soymayın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaşmış olduğum bilgiler faydalı geldiyse bir teşekkür ve Repi fazla görme Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Gamecenter : Brk.K

kRnc 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: DewiLseS (12 Şubat 2013, Salı - 22:29)

Çevrimdışı GameR

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • COC Nick : GameR
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2013, Cuma - 00:07 »
Ben silah amaçlı çeviriyim derken atarım duvara Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Ağabey

• Kli$e Profesörü
  • 64.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 8
  • Durumum:
  • <<<GALATASARAY>>>
  • 116 Mesajı Toplam
    140 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Ağabey
  • Klanım : ekinoks | Yardımcı Lider
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2013, Cuma - 01:41 »
Bn geçen sene indirmiştim bu oyunu ilk başlarda güzel gelmişti ama buda her oyun gibi sıkıcı gelmeye başladı be sildim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap