Gönderen Konu: Bluestacks'ın kapanması [windows 8.1]  (Okunma sayısı 4895 defa)

Çevrimdışı ipfreely

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • COC Nick : ipfreely_Cihan
  • Klanım : MescaLine
Bluestacks'ın kapanması [windows 8.1]
« : 05 Mayıs 2015, Salı - 02:39 »
Merhabalar,

Windows 8.1 işletim sistemi yüklü bilgisayarıma 1 hafta önce Bluestacks yüklemek istedim, her şey güzel ilerliyordu ta ki bluestacks'ı açmaya çalışmama kadar. Açıldıktan 4-5 saniye sonra kendini kapatmıştı. Hatta şöyle söyleyeyim ekrandan kaybolmuştu ama arkaplanda çalışıyordu (görev yöneticisinden gördüğüm kadarı ile).
  • Defalarca kaldırıp kurdum.
  • Uyumluluk modunda denedim.
  • Güvenlik duvarını kapattım.
  • Virüs taraması yaptım.
  • Donanımların hepsi güncel.

Ve sonuç tekrar tekrar hüsran. Windows,Bluestacks ve bir kaç forumda konu ile ilgili konu açtım fakat bir çözüme ulaştıramadılar. Facebook üzerinden bağlatı kurdum yine aynı sonuç. Herhangi bir fikri olan varsa belirtsin lütfen, gerçekten çaresiz bir durumda kaldım.

Şimdiden cevap/larınız için teşekkürler. İyi forumlar

Edit //
Yeni kullanıcı açarak denedim olmuyor. Sistem sıfırlama deneyeceğim.

Edit2 //
Sistemimde sistem sıfırlamanın çalışmadığının farkına vardım. Aynı sorunu yaşayan bir çok insan var. Belki de bu sistem bozukluğu yüzünden bluestakcs düzgün çalışmıyor demek istesem de bununla alakalı bir sorun olduğunu sanmıyorum,tamamen tesadüfen bulduğum bir bozukluk. Tahminimce ekran kartıyla ilgili bir sorun. Hala üzerinde çalışıyorum. Bunları buraya yazma sebebim aynı sorunla karşılaşan kişilerin fikir sahibi olmasını istememden dolayı. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim. Sorun çözülene kadar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iyi forumlar

Edit 3 //

Clashbot.org forumunda aynı sorunu yaşayan biri sorununu şu şekilde belirtmiş:

Alıntı
Arkadaşlar yaklaşık 15-20 gündür botu hatasız günde 10-12 saat civarı çalıştırarak kullanmaktaydım.
Ne oldu ise dün akşam itibari ile bluestacks belli bir süre geçtikten sonra otomatik kapanıyor.

Problemi saatlerce internette araştırdım ve bir çok yol denedim.

1- Tahmin edeceğiniz gibi, bluestacks i silip tekardan kurdum, birden fazla farklı ve rootlu sürümleri denedim.
2- Bilgisayarda ki tüm .net framework sürümlerini silip, tekrardan kurdum.
5- Ekran kartı güncellemeyi denedim fakat zaten güncel sürümdeydi.
3- Botun 3 farklı sürümünü denedim.
4- Bilgisayara format attım.

Fakat sonuç hüsran. Hiç biri işe yaramadı.

Elimde ki tek bilgi;

Bluestacks i açtığımda etkileşimli hizmetler algılaması diye bir uyarı geliyor. Detaylara baktığımda bluestacks yüklü klasörde bulunan 3 farklı exe nin sistemle uyumlu olmadığının hatasını veriyor.
İşin garip kısmı aylardır bu sistemde çatır çatır bu oyunu oynuyorum, en ufak değişiklikte yapmadım. Durduk yere bu hata neden bilmiyorum?

Sistemim:
Windows 7 Ultimate 64 bit.
8 gb DDRR3 Ram
2 Gb Amd 6850 HD
Amd Fx8120 8 Çekirdek işlemci
2TB Hard disk.

Aldığı cevaplar doğrultusunda şu şekilde bir çözüm bulunmuş;

Alıntı
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Combofix programı malware temizleme programıdır ki sistem dosyası demeden bulduğu herhangi bir virüs dosyasını sildiği için ne kadar yararlı olduğu tartışılır ancak bu arkadaş bu program ile çözüme ulaştığına göre denemek lazım ama combofix win 8.1' de çalışmıyor. Başka programlar ile deneyeceğim. Umarım sorunu çözer.

Edit 4 //

Malwarebytes ve Ad-aware programları ile sistemi tarattım, 1-2 reklam virüsü dışında bir şey bulamadı. Advanced System Care ile de ayrıca taratıp; kayıt defteri sorunları ve diğer aksaklıkların çözümüne ulaştım. Tüm bu işlemler sonucunda hala sistem sıfırlama işlemini yapamıyorum ve bluestacks ile ilgili sorunum devam ediyor.

Edit 5 //

Merhaba tekrardan, sistem sıfırlama ile ilgili problem olduğunu anladığımdan dolayı Windows 8.1 işletim sistemini Windows 8'e çevirdim. Güncellemeleri kapattım. Güvenlik duvarı aktif. Ve şu anda Bluestacks sorunsuz şekilde çalışıyor. Umarım başkalarına da yardımcı olur bu başlık. Forumdan uzak kalabilirim, aynı sorunu yaşayan ve fikir almak isteyen olursa e-mail adresim: ipfreely992@gmail.com

İyi forumlar

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, Çarşamba - 00:32 Gönderen: ipfreely »

Çevrimdışı death10

• 4.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Ali
Ynt: Bluestacks'ın kapanması [windows 8.1]
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2015, Salı - 23:13 »
kardeşim bende şöyle bir sorun var bluestack uzun süre çalıştıktan sonra donuyor oyun kasma değil donup kalıyo askerler hareket etmiyor bluestack kapanmıyor sadece donuyor varmı bildiğin bi çözüm