Gönderen Konu: iOS 8 ile Gelmesi Muhtemel Yenilikler!  (Okunma sayısı 1767 defa)

Çevrimdışı Gökbörü

• Rehber Kur-an, Hedef Turan.
  • 85.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 54
  • FENERBAHÇE
  • 247 Mesajı Toplam
    369 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Utku
  • Klanım : 1453
iOS 8 ile Gelmesi Muhtemel Yenilikler!
« : 05 Mayıs 2014, Pazartesi - 22:10 »
Apple’ın mobil işletim sistemi iOS her yıl kendini güncelleyerek ve bu güncellemi yeni iPhone çıkışı ile bilikte hemen hemen tüm iPhone modellerine vererek rakibine büyük bir fark atmakta. Tanıtılan bir Android sürümünden aylar sonra üreticiler tarafından kendi arayüzlerine port edilebilen Android işletim sistemleri büyük hatalar yaşanmasına da sebebiyet vermekte. BEn şahsen Galaxy S4 kullanmıyorum fakat sizlerden gelen yorumlardan anladığım kadarıyla Galaxy S4 için Android 4.4 sürümünden memnun olan yok.

iOS işletim sistemi ise güncellemeyi bundan 4 yıl evvel çıkan telefonuna bile vererek telefonlarının bir şekilde güncel kalmasını sağlayabiliyor. Aynı dönemde çıkan ve severek kullandığım ilk nesil Galaxy S telefonumun hangi sürümde kaldığını hatırlamıyorken iPhoen4′ün iOS 7 kullanması oldukça ilginç değil mi? Gerçi Google ve üreticiler mükemmel bir algı geliştirerek “güncelleme iyi değildir” gibi bir durumda ortaya koymadı değil. Android kullanıcılarının güncel sürüm kullanamamalarını kaderin bir oyunu olarak gördüklerine (kendimde dahil olmak üzere) şahit olmaktayız.

Apple ise yeni işletim sistemi iOS 8′i çok yakında bizlere tanıtacak. iOS 8′de olması muhtemel bazı özellikleri sizlerle paylaşacağız. JailBreak ile FaceTime uygulaması 3G ile de kullanılmaya başlamış ve iOS 6 ile birlikte FaceTime uygulamasına 3G’den görüşme yapabilme özelliği eklenmişti. iOS 7 ve iPhone 5S ile birlikte tanıtılan parmak okuma teknolojisi TouchID ile Apple şu anda sadece ekran kilidi açma ve iTunes üzerinde ödeme yapabilmemize olanak sağlarken; JailBreak ile farklı ödeme yöntemleri ve farklı işlevleri parmak okuma teknolojisinin kavuşması sağlanmıştı. Asphaleia, BioProtect, BioLockdown ve AppLocker ile JailBreak yapılmış iPhone 5S’lerinizin TouchID sensörleri gerçek bir canavara dönüştüğünü belirtelim.

iOS 8 ile birlikte ise Apple’ın TouchID sensörünün daha efektif kullanılmasını sağlayacağı belirtilmekte. Özellikle bankacılık işlemlerinde şifre gelmesi ve bunu 3 dakika içinde girmemiz yerine parmak izi okuma teknolojisi ile hesaplarımıza ulaşmak sağlanmış olacak. Bu teknolojiye hem bankaların hemde Apple’ın hazır olduğu vurgulanıyor. Bakalım iOS 8 ile birlikte ülkemizde de bu tarz yenilikleri görebilecek miyiz. Bu yeniliğin bankaların güvenlik sistemleri içinde mükemmel bir parametre olduğunu hatırlatalım.

Mobil Ödemeler konusunda da iOS 8′in hem TouchID hemde iBeacons teknolojisinin çok daha farklı yerlerde kullanılmaya başlanacağı ve bu hizmetin öncelikle AppleStore’lardan başlayacağının altı çiziliyor. Haziran ayında yapılacak olan Apple konferansında iOS 8′in tanıtılması bekleniyor.

Alıntıdır. (Andronova.Net)

Çevrimdışı GamexMert

• 38.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Durumum:
  • Gamex ;) Hedef: 1923TÜRK
  • 10 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Gamex
  • Klanım : Vizkozite
Ynt: iOS 8 ile Gelmesi Muhtemel Yenilikler!
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2014, Pazar - 02:47 »
İyimiş.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Leadsoldiers067

• 30.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 12 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
Ynt: iOS 8 ile Gelmesi Muhtemel Yenilikler!
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2014, Cuma - 13:24 »
Çok bi beklentim yoktu zaten öylede oldu. Klavyedeki androidlerdeki gibi tahmin etme şeysi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap güzel olmuş. Bide uygulamaların videosunu izleyebiliyorsunuz. Bu arada mac lere osx yosemite süper olmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap