Gönderen Konu: Android’li cihazlarda ısınma problemi & Sorun giderimi?  (Okunma sayısı 1869 defa)

ŞEHZADEBEYİ

• Ziyaretçi
Android’li cihazlarda ısınma problemi & Sorun giderimi?
« : 05 Ağustos 2014, Salı - 12:59 »
Android telefonlar neden ısınır?

Günümüz dünyasında hızla yaygınlaşmakta olan akıllı telefon furyasını hepimiz fark etmekteyiz. Artık oturduğumuz yerden internet ve bilgisayar gerektirebilen hemen her işlemi android işletim sistemli cihazlarımızdan kolayca sağlayabiliyoruz. Artık android işletim sistemli telefonlara sahip olmamızla birlikte mail, oyun ve sosyal ağlarda ihtiyacımız olan her şeyi telefonlarımızla gidermeye çalışan bir yapıya sahip olduk. Bundan dolayı android cihazlarda zamanla farklı problemler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Özellikle son çıkan uygulamalar ve telefonlarda daha fazla ısınma olaylarının görülmesi kullanıcıların keyiflerini kaçırmaya başladığından işletim sistemi ve telefon üreticileri yetkilileri, bu konuda gerekli adımları atmaya başlamışlardır. Telefonların genelinde karşılaşılan ve ısınmayı tetikleyen en önemli etkenlerin başında hafızada işletim sisteminin tuttuğu yer geliyor. 16 GB alanı olan bir telefonda işletim sisteminin yaklaşık olarak 8GB gibi bir yer kaplaması, telefonda aşırı derecede işlemci ısınması ve yavaşlama gibi sorunları beraberinde getirmiştir.

Telefonlarda ısınmanın etkisini artırdığı bir diğer konu; yeni nesil işlemcilerin işletim sistemi ile uyumlu çalışamamasıdır. Yeni nesil telefonların genelinde A-15 işlemcilerin kullanıldığı bilinmektedir. Bu işlemciler, aşırı kasılma ve yoğunluk durularında ısı vermeye başlamakta, bunun sonucunda işlemcinin ısınması işletim sisteminin daha yavaş çalışmasına sebep olmaktadır.

Android cihazlarda ısınma sorunu nasıl giderilir?

- Öncelikle orijinal şarj makinalarının kullanılması işlemciyi daha az yoracak ve batarya ömrünü uzatarak ısınmanın önüne geçecektir.
- Kalitesiz ve tamamen kapalı telefon kılıflarının kullanılması, telefonun hava ile olan temasını azaltacağından ısınma sorununa yol açtığından bu malzemelerin kullanımında dikkatli olunması      gerekmektedir.
- Telefonlarda senkronizasyonun sürekli açık olması, Wi-Fi alanı içerisinde değilken bu özelliğin açık olması telefonu yoracak ve ısınma sorunlarını ortaya çıkaracaktır.
- Güç tasarruf modu, şarj sorunları olmadığı dönemlerde kapalı tutulursa telefondaki ısınma sorunu azalacaktır.
- Telefonlarınızda yüklü olan programların güncel versiyonlarının olması, şarj sorununu ortadan kaldırmakta size yardımcı olacak etkenlerdendir.

NOT: Arkadaşlar Samsung bunun sorun olmayacağını açıkladı. Ama 60° ın ustune çıkmasın. Marketten program indirip ısındıgında kontrol edebilirsiniz. Vesselam
Araştırılarak alıntı yapılmıştır.

ŞEHZADEBEYİ 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Wrking62 (17 Kasım 2014, Pazartesi - 15:08), JrGhost (17 Kasım 2014, Pazartesi - 10:39), ahmet96 (05 Ağustos 2014, Salı - 23:50)

Çevrimdışı benim adım name

• 30.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 3
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 28 Mesajı Toplam
    32 Kere Beğenildi
  • COC Nick : benim adım name
  • Klanım : KEBABİSTAN
Ynt: Android’li cihazlarda ısınma problemi & Sorun giderimi?
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2014, Salı - 13:03 »
Yararlı bilgiler, teşekkürler.

Şimdi o sesini bi kes lan, beyin hücrelerimde Nicola Tesla
Yazcam diye boşa sarmıyom esrar, kafa boş ama yine benim adım masta.

benim adım name 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (05 Ağustos 2014, Salı - 13:04)

Çevrimdışı Anıl

• CLASHER!
  • *
  • Rep Puanı : 58
  • Durumum:
  • "so long and thanks for all the fish"
  • 529 Mesajı Toplam
    757 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Anıl
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2014, Salı - 17:32 »
Android i bırakın , bugün sıcak havada güneş altında oyun oynadım Apple cihazım uygulamaları kapadı
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Anıl 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: sametDOGAN (06 Ağustos 2014, Çarşamba - 11:23), benim adım name (06 Ağustos 2014, Çarşamba - 00:25), (05 Ağustos 2014, Salı - 17:34)

Çevrimdışı JrGhost

• 5.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Durumum:
  • Clash of Clans
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • COC Nick : JrGhost
  • Klanım : Derin Darbe
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2014, Pazartesi - 10:39 »
Teşekkürler iyi bir bilgilendirme oldu sağolasın

Ne verirsen elinle, O gelir seninle...
#YRUC2JL
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

JrGhost 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (17 Kasım 2014, Pazartesi - 12:17)