Gönderen Konu: Play Store uygulama indirirken RPC:S-5:AEC-0 # RPC:S-3 ve RP:C.S-7:A hataları  (Okunma sayısı 15662 defa)

• Ziyaretçi
Google Play Store’dan herhangi bir uygulama indirirken alınan RPC:S-5:AEC-0 # RPC:S-3 ve RP:C.S-7:AEC-0 kodlu “Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu” uyarılarının çözümü:

1. Google hizmetlerinden verilerinizi silin

Android 4.1 ve daha alt sürümler için -> Ayarlar > Uygulama Yöneticisi

Android 4.2 ve üzeri sürümler için -> Ayarlar > Diğer > Uygulama Yöneticisi

Yukarıda verdiğimiz yolu takip ederek Uygulama yöneticisini açın ve aşağıdaki Google hizmetlerine teker teker girip Veriyi Sil düğmesine basın.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Google Hesap Yöneticisi
Google Hizmetleri Çerçevesi
Google Play hizmetleri
Google Play Store
Google Talk
İndirme Yöneticisi
Market Güncelleyici

Bu uygulamaların telefondaki verilerini silme işlemini bitirdikten sonra telefonu yeniden başlatın (kapatıp açın)

2. Google hesabınızı silin

Telefonun Ayarlar menüsünün Hesaplar kısmına giderek var olan Google hesabını silelim. Bu işlemden sonra telefonu kapatıp açalım. Telefonda size ait tanımlanmış her şey silineceğinden, yeniden Google hesabı oluşturmanız istenecektir. Google e-posta adresinizi ve şifrenizi girip Google hesabınızı yeniden oluşturun.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

3. DNS adresinizi değiştirin

Ayarlar’dan Wi-Fi ayarlarına girin ve Gelişmiş kısmına girin. DNS seçeneklerinde Google DNS’lerini atayın.

DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4

Not: konu alıntıdır.

İyi forumlar.

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2015, Cumartesi - 17:02 Gönderen: ŞEHZADEBEYİ »

'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Admin (17 Aralık 2014, Çarşamba - 18:48), TReeArms (01 Kasım 2014, Cumartesi - 20:06)

Çevrimdışı mehmetarif9

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Rep Puanı : 0
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
  • COC Nick : mehmetarif9
  • Klanım : KAOS
bu hatayı bluestacks kullanırken alanlar... ben daha iyi bir çözüm buldum o sizin gosterdikleriniz nedense calısmıyordu bende eger calısmayan arkadaslarımız varsa bluestack yükliyince masaüstünde apps die bir klasör cıkıyor oraya internetten yüklediginiz clash of clans veya herhangi bir uygulamanın apk sını atıp apkyı calısıtırıp yüklerseniz sorun çözülüyor...

mehmetarif9 'nin Mesajlarını Beğenen 6 Kullanıcı: sadettin171 (30 Nisan 2015, Perşembe - 22:13), lordavalon (22 Aralık 2014, Pazartesi - 14:38), RushPower (16 Aralık 2014, Salı - 16:28), goksel28 (06 Aralık 2014, Cumartesi - 11:45), eren_clash (12 Kasım 2014, Çarşamba - 18:49), (15 Ekim 2014, Çarşamba - 11:54)

Çevrimdışı utkugulmez

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : utku
  • Klanım : STEEL WARRIORS
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapçok teşekkürler ellerinize sağlık

utkugulmez 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: TheQuestt (18 Ocak 2015, Pazar - 18:28)

Çevrimdışı can_10

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
  • COC Nick : can_10
  • Klanım : bizim turk klan
Ynt: Play Store uygulama indirirken RPC:S-5:AEC-0 # RPC:S-3 ve RP:C.S-7:A hataları
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2014, Cumartesi - 19:29 »
ne denediysem olmuyor pc bluestack yukledim bu hatayı alıyorum 

can_10 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: NİCKNAME (03 Şubat 2015, Salı - 15:23), bbeko2002 (13 Aralık 2014, Cumartesi - 11:41)

ŞEHZADEBEYİ

• Ziyaretçi
Ynt: Play Store uygulama indirirken RPC:S-5:AEC-0 # RPC:S-3 ve RP:C.S-7:A hataları
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2014, Perşembe - 23:50 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bu hatayı bluestacks kullanırken alanlar... ben daha iyi bir çözüm buldum o sizin gosterdikleriniz nedense calısmıyordu bende eger calısmayan arkadaslarımız varsa bluestack yükliyince masaüstünde apps die bir klasör cıkıyor oraya internetten yüklediginiz clash of clans veya herhangi bir uygulamanın apk sını atıp apkyı calısıtırıp yüklerseniz sorun çözülüyor...

Birde bunu dene.

ŞEHZADEBEYİ 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: TheQuestt (18 Ocak 2015, Pazar - 18:28)

Çevrimdışı krmbyr1905

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : Kerem
  • Klanım : Püskevit
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2014, Perşembe - 21:18 »
  bunu bide resimli anlatsanız anlamadımda

Çevrimdışı Kurmay

• CLASHER!
  • *
  • Mekanın Cennet Olsun Kurmay.
  • 689 Mesajı Toplam
    1929 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2014, Çarşamba - 18:47 »

clashofclansı apk sitelerinden birinden indirin, dosyayı programın içine tutu atın bitti.

Kurmay 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (17 Aralık 2014, Çarşamba - 23:11)

Çevrimdışı erdemert

• 2.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : derosia
  • Klanım : Wiraj

BlueStacks indirdim ama masa üstüne  apps gelmedi ?

Çevrimdışı erdemert

• 2.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
clashofclansı apk sitelerinden birinden indirin, dosyayı programın içine tutu atın bitti.
[/quote]

apk indirdim   indirdiğim apk' yı bluestacks'ın  dosyasınamı atıcam yoksa  masa üstündeki kısayola mı ? ve apk attıktan sonra bluestacksa girip googleplaystoreden  direk indircemmi yoksa  o direk indirilmiş mi olcak ?
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, Cuma - 19:15 Gönderen: erdemert »

Çevrimdışı erdemert

• 2.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans

apk indirdim   indirdiğim apk' yı bluestacks'ın  dosyasınamı atıcam yoksa  masa üstündeki kısayola mı ? ve apk attıktan sonra bluestacksa girip googleplaystoreden  direk indircemmi yoksa  o direk indirilmiş mi olcak ?

Çevrimdışı Dubstrillex

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : Kurnaz
  • Klanım : Riseoflycans
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2014, Cumartesi - 17:42 »
Allah razı olsun çok uğraştım ama sonunda yaptım oyunun bluestacks apk'sını indirip kurun veya apps klasörünün içine atın oluyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tekrarda çok sağolsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Dubstrillex 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (21 Aralık 2014, Pazar - 00:22)

Çevrimdışı henryy14

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
  • COC Nick : uktann
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2014, Pazartesi - 12:02 »
Bu apps klasorunun içine atma olayını bulan arkadaş Allah razı olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

henryy14 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: (31 Ocak 2015, Cumartesi - 17:19)

Çevrimdışı Memetxx

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : Mert
  • Klanım : KIYAMETT
apk link atarmısınız

Çevrimdışı cru

• 1.Seviye Üye
  • *
  • Clash of Clans
  • COC Nick : cru
  • Klanım : #2CR9LVC0
« Yanıtla #13 : 27 Nisan 2015, Pazartesi - 17:00 »
Bluestacks için bir çözüm var belki işinize yarar.

Sistem ikonlarından (saatin yanındakiler) bluestacksınkine sağ tıklayıp "Sorun bildir"e tıklayın. Açılan pencerede kategoriyi "Error retrieving information" olarak seçin ve açılan diyalogda OK tıklayın. Sorunu çözmeye çalışıyorum vs bir şeyler yazıcak. Bittiğinde bluestacksı yeniden başlatıp tekrar play storedan uygulama indirmeyi deneyin, büyük ihtimalle çalışacaktır.